Instagram, Post Başlıklarının Dışına Hashtag Eklemeyi Deniyor

Instagram, post başlıklarına dahil etmeden yazılara hashtag eklemek için bir yol test etti.

Bu, gönderinin keşfedilebilirliğini korurken yazı başlık alanını etkili bir şekilde dağıtır.

Test sonuçta yaygın olarak yayımlanan test özelliklerini keşfetmek için bir sicili olan bilgisayar bilimi öğrencisi Jade Manchun Wong tarafından tespit edildi.

İşte test özelliğinin paylaşılan ekran görüntüsü:


Ekran görüntüsüne göre, hashtag eklemeye adanmış olan post kompozisyon alanına bir bölüm dahil edilebilir.

Bir kullanıcı, yayını kendi akışında görüntülediğinde, gönderiyi yayınlayan kişinin kullanıcı adının altındaki etiketleri görürler.

Neden Bu Özellik Gerekli Olacak?

Daha fazla kişi tarafından görülebilen mesajların alınması için, kullanıcılar yazı alanını hashtag stratejileriyle doldurma stratejisini benimsemişlerdir.

Başlık alanını hashtag’lerle doldurmak, hashtag’i arayan veya takip eden diğer kullanıcıların göreceği bir gönderi olasılığını artırır.

Instagram yazıları altyazıları önemli bir karakter sınırına sahip olduğundan, etiket karmaşası Twitter gibi bir sosyal ağdan daha yaygın hale geldi.

Instagram yayınları, 2.200 karakter ve 30 hashtag içerebilir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu sınırların maksimuma çıkarılması, bir gönderinin biraz dağınık görünmesine yol açıyor.

Hashtag’ler için ayrı bir alan eklemek, yayınların arama sonuçlarında görünmesine izin verirken altyazıları toparlayacaktır.

Yine, sadece bu noktada test edilmekte, ancak bu özellik geniş bir sürüm elde edilmesine de yol açabilir.