Video Pazarlama ve SEO Başarısı için 5 Kural

0

Video pazarlama; akıllı telefon ve YouTube gibi platformlar sayesinde kullanıcıların video içeriği oluşturmasını daha kolay hale getirdi.

2019 itibariyle, web trafiğinin yüzde 80’inin video olacağını tahmin ediyoruz. Bu nedenle, videonuzu pazarlama stratejinize dahil etme cesaretini göstermelisiniz.

Square One’dan Başlayın

Öncelikle, video pazarlamasına yönelik hedeflerinizi tanımlayın:

Dönüşümleri artırma,

Geri bağlantıları artırın,

Yaygın marka bilinirliği.

Hedeflerinizi anlamak, video pazarlamasından kazanmak istediğiniz şeyi tam olarak anlamak için temel bir anahtardır.

Artan Dönüşümler

Eye View Digital tarafından, video kullanımının dönüşümleri yüzde 80 oranında artırabildiğini belirten çalışmalar yapılmıştır.

Bunun ardındaki mantık aslında düşündüğünüzden çok daha  basittir.
Kullanıcılar, bir video klibi izlerken çok miktarda metin okumadan daha az çaba harcamalıdır. Video onlar için bir zaman tasarrufudur.

1. Mobil Optimizasyon

Mobil optimizasyon, video optimizasyonunun bir parçası değildir; Mobil optimizasyon bugün web optimizasyonunun ana odak noktasıdır.

Mobil cihazlar, birkaç yıl önce masaüstünü geride bırakarak hızlıca büyümeye devam ediyor.

Ek olarak şunu söyleyebiliriz; video tüketiminin büyük bir kısmı mobil cihazlarda.

2. Meta Veriler

Tıpkı bir web sayfasındaki uygun meta başlığa ve meta açıklamasına sahip bir sayfayı optimize edeceğiniz gibi, video için de aynısını uyguladığınızdan emin olun.

Arama motorları, video sonuçlarını tanımlamak ve sıralamak için bunu kullanacaktır. Arama motorları, videonun konusunu daha iyi anlamak için başlığı, açıklamayı ve etiketleri (hedeflenen anahtar kelimeleri içermelidir) değerlendirir.

3. Bir Video Site Haritası Oluşturun

Çok sayıda video içeriği oluşturuyor ancak bunları sıralamakta zorlanıyorsanız, ayrı bir video site haritası oluşturmak isteyebilirsiniz.

Bu site haritası, Google’a hangi sayfalarda videoların olduğu ve videonun genel içerik odağı hakkında daha iyi bir fikir vermesine yardımcı olacaktır.

4. Çeşitli Kanallarda Paylaşın

Sosyal medya gibi çeşitli pazarlama kanallarında video içeriği paylaşın.
Video içeriğini Facebook, YouTube veya Instagram’a yükleyin ve en çok etkileşim için hangi yayın türlerini topladığını görün.

Sosyal kanallarınıza video eklemek de sosyal paylaşımları teşvik etmeye yardımcı olur. Böylece, Google’ın gözünde sitenizi daha yetkili hale getirebilecek daha fazla geri dönüşü teşvik eder.

5. Videoyu Web Sitenize Ekleyin

YouTube ve Vimeo gibi sitelere video içeriği eklemek, sitenizdeki etkileşimi ve kullanıcı deneyimini artırmanıza yardımcı olabilir.

Daha önce de belirtildiği gibi, video içeriği daha ilgi çekici olmaya eğilimlidir.
Tarayıcıların video içeriğinin neleri kapsadığını daha iyi anlamasına yardımcı olmak için sayfanıza video şeması gibi şeyler de ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here