Stratejik PPC Hedef Kitlesinin Hedeflemesinden Nasıl Yararlanılır?

Amy Bishop, kitleleri daha etkili bir şekilde hedeflemek ve dönüştürmek için ücretli arama kampanyalarındaki kitleleri nasıl kullanacağımızdan bahsetmiş.

Kitleler, bir kampanyadaki performansı artırmaya yardımcı olabilir ve diğer kampanyalardaki ve hatta diğer kanallardaki stratejileri etkilemeyi de sağlayabilirler.

Ücretli aramada kitleleri kullanarak potansiyel müşterinin satış hunisinde nerede bulunduğunu temel alarak içerik paylaşabilir ve buna göre teklif verebiliriz. İlgi alanları, demografileri ve markayla etkileşim şekilleri hakkında bilgi toplamaya başlayabiliriz.

Bugün, ücretli arama hesaplarınızda kullanmanız gereken tüm kitlelerden bahsetmek istiyoruz. Tıklama başına ödeme (PPC) hesabınızdan yararlanmanız gereken kitleleri ve çalıştığınız diğer ücretli ve organik kampanyalardan öğrendiklerinizi nasıl kullanabileceğinizi gösteren birkaç öneriyi inceleyelim.

Etkinlik tabanlı yeniden pazarlama listeleri denenmiş ve etkilidir. Alıcının yolculuğunda farklı etkinliklere dayalı kitleler oluşturmayı seviyoruz. Bu kitleler, ziyaretçilerinizin satış hunisinde nerede olduklarını anlamanıza yardımcı olurlar.

Satış hunisine paralel pazarlama hunileri oluşturmaya başlayabilirsiniz. Kitleler, aşağıdaki gibi olabilir:

Belirli sayfaları ziyaret etme (ürün sayfaları, fiyatlandırma sayfaları, sadakat girişleri, vaka çalışmaları)

YouTube videolarınızı izleme (Sadece YouTube hesabınızı bağlamanız gerekir)

Mikro dönüşümün tamamlanması (bir infografik, veya e-kitap indirme)

Çok fazla zaman geçiren veya çok sayıda sayfa görüntülemesi geçiren ziyaretçiler.

Ardından, kampanyalarınızı dönüşüm hunisine yönlendirecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bir işlemi zaten tamamladılarsa, satın alma döngüsünde bir sonraki aşamaya geçmelerine yardımcı olacak içerik sağladığınızdan emin olabilirsiniz.

Bu strateji, ziyaretçinin sahip olduğu veya daha önce katılmadığı platformlardan bağımsız olarak tüm kanallar arası kampanyalarınızın potansiyel müşterinin yolculuğuyla bilgilendirilmesini sağlamaya yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here