SEO İçin Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

0

Arama motorları, uzun yıllardır sıralama için anahtar kelime alaka düzeyi sinyallerinin önemini en aza indiriyor.

Arama motoru sonuç sayfalarının ilk beşinde sıralamak için anahtar etiketlerinde veya başlık etiketlerinde (H1, H2, H3) anahtar kelimelerin artık gerekli veya zorunlu olmadığı bir gerçektir.

Bir web sayfasının metnindeki tam olarak anahtar kelime öbeklerini kullanmanız bile gerekmemektedir.

Anahtar kelime araştırmasından vazgeçmeli ve içerik oluşturma konusunda daha fazla çaba mı harcamalısınız? Şaşırtıcı bir şekilde cevap hayır.

Anahtar kelime araştırması hala önemlidir, ancak geçmişte uygulandığından farklı bir şekilde.

Kelimelerin ustaca kullanımı önemli olmaya devam etmektedir ve bu kılavuzda, anahtar kelimelerin arama motorlarının bugünkü çalışma şekline uygun bir şekilde nasıl araştırılacağı gösterilmektedir.

Bu kılavuzun amacı:

• Anahtar kelime araştırmasının nasıl yararlı olduğunu göstermeye çalışın.

• Birçok yanlış anlamalara ışık tutun.

• Anahtar kelimelerin günümüzde arama motorları tarafından nasıl kullanıldığına dair bilimsel bir anlayışın, yüksek trafik / yüksek dönüşümlü anahtar kelimeler için sıralamada nasıl yardımcı olabileceğini görebilirsiniz.

Hedeflerinizi Tanımlayın: Arama Trafiğiyle Ne Yapmak İstiyorsunuz?

Yapabileceğiniz en büyük hata, başarıyı daha fazla trafik olarak tanımlamaktır. Ama daha fazla trafik asla amacınız olmamalı. Artan satışlar daima hedef olmalıdır.

Trafik sadece satış sorununu çözmenin bir yoludur. Trafik asla nihai hedef değildir. Artan kazanç her zaman odak noktası olmalıdır.

Tipik E-Ticaret Anahtar Kelime Hedeflerinin Örnekleri:

• Satış,
• Satış hunisinin farklı segmentlerini beslemek,
• Reklam tıklamaları ve reklam gösterimleri,
• Siteniz, hizmetleriniz ve ürünleriniz hakkında bilinç oluşturmak.

Para İfadeleri

Satış kategorisi, SEO endüstrisinin “para cümleleri” olarak adlandırdığı şeye odaklanıyor.

Para ibareleri, yüksek bir satış seviyesiyle ilişkilendirilen anahtar kelime öbekleridir (ör. “Ucuz widget’lar” ve “widget’lar nereden alınır”).

Para ibareleri önemli ve rekabetçidir. Çünkü hemen hemen her zaman bir satışla sonuçlanırlar. Reklam ifadeleri, reklam destekli siteler için de önemlidir. Çünkü, site ziyaretçisinin bir satın alma işlemi gerçekleştirmeye yatkın olması, bir reklam birimini tıklaması ve web yayıncısı için gelir elde etmesi daha olasıdır.

Para ibareleriyle ilişkili reklamların genellikle tıklama başına daha yüksek bir maliyeti vardır ve bu da daha yüksek reklamcılık kazançlarıyla sonuçlanır. Bu yüzden bu anahtar kelimelere para cümleleri denir!

Anahtar Kelime Popülerliği

Bir cümlenin kullanıcı niyetini anlamak, içerik oluşturma stratejinizi yönlendireceği için önemlidir.

Bir anahtar kelime öbeğinin birden çok anlamı olduğu belirsiz bir kullanıcı niyetinde, tüm farklı kullanıcı amaçlarının bir listesini yapmak önemlidir.

Google’da arama yaparsanız, farklı kullanıcı amaçlarını ayırt edebilirsiniz. En popüler varyasyonun en üst sırada yer aldığını görürsünüz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here