SEO Görevlerini Nasıl Önceliklendirebilirsiniz?

Yaptığınız SEO ve içerik değişikliklerinin sitenize fayda sağlayıp sağlayamayacağını nasıl anlayabilirsiniz bunun üzerinde duracağız.

“Sitemizi optimize etmek için ne yapmamız gerekiyor?” Bu, her arama motoru optimizasyonu uzmanının (SEO) karşı karşıya olduğu ancak basit bir cevabı olmayan sorudur. Ne de olsa, sadece bir şeye ihtiyacı olan site yoktur çünkü…

SEO ile ilgili sorun budur. Yapmamız gereken şeyle yüz yüze geldiğimizde, kendimize çoğu zaman çok fazla öneri sunduğumuz birçok şeyden oluşuyordu. Ne yazık ki, çoğu ekip, bunları işlemek için gereken kaynak veya bilgi ile donanmaz ve her şeyi bitirmek yerine, çok az bir şeyle sonuçlanırız, eğer bir şey varsa, tamamlanır.

Etkiyi Önceliklendirin

Gün içerisinde, her şeyi gerçekleştirmek oldukça zor. Dolayısıyla, listeye yalnızca bir veya iki şey eklersek bir bütün olarak siteyi çok etkileyecek durumları önceliklendirmek gerekir.

Örneğin, teknik SEO denetimine bakalım. Teknik bir denetlemede standart, yeniden yönlendirme güncellemeleri, başlık etiketleri, resim sıkıştırma gibi şeyleri önerebiliriz.

Bir şey yaptığımızdan emin olmak için, siteyi gerçekten tutan şeylere bakmak zorundayız. Başlık etiketleri dünyanın en yüksek önceliği gibi görünmeyebilir, ancak site bunları içermiyorsa, bu değişiklik tek başına önemli iyileştirmelerle sonuçlanabilir.

Kaynaklara Göre Öncelik Verin

Geçen yıl ki, A müşterisinin sitelerini HTTP’den HTTPS’ye geçirmesini öneriyoruz. Bir siteyi HTTPS’ye taşımak küçük bir başarı değildir. Bu zor olabilir, hatalarla sonuçlanabilir ve birkaç kez önemli organik trafik kaybına neden olabilir.

Başka bir örneğe bakalım. Müşterilerden biri içerik yazma konusunda yardım istedi, ancak ekipte süreci gerçekten düzenleyen, onaylayan veya yöneten hiç kimse yok. Bu, yayınlanmamış blog gönderilerinin birikmesine neden oldu.

Bunun yerine, blog yenilemelerine geçmeye karar verdik. Bir güncelleme için olgunlaşan ve içeriği güncellemeye başlayan eski blog yayınlarının bir listesini belirledik. Kapsamlı bir incelemeye ihtiyacımız olmadı ve değişiklikleri uygulayabildik. Sonuç olarak, blog trafiği toparlandı ve yeni içerik olmadan iyileştirmeler gösterebildik.

Günün sonunda, SEO ile uğraşanlar genellikle başarılı olmak için diğer bölümlere güveniyorlar. Mevcut kaynaklardan haberdar olmalı ve gerektiğinde ayarlama yapabilmeliyiz.

Önerileri İş Hedefleriyle Karşılaştırın

İş hedeflerine uyum sağlamak için bariz bir şey gibi görünüyor. Genel kuruluşu etkileyen sonuçları ele aldığınızdan emin olun. Önerileriniz sadece organik trafiği ve geliri artırmaya yönelik mi?

Sadece SEO’dan sorumlu ekibin hedeflerini değil, aynı zamanda destekleyici ekiplerin ve bir bütün olarak işletmenin hedeflerini de dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here