Profesyonel Makale Hizmeti

Merhaba ben Emre. Yaklaşık 10 senedir web ve SEO projelerinde aktif olarak rol alıyorum. Yönettiğim 100’ün üzerinde SEO projeleri arasında ulusal markalar, e-ticaret siteleri, kurumsal web siteler ve bloglar yer almaktadır. Referanslarımı öğrenmek için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Linkedin Adresim: https://www.linkedin.com/in/emretonguc/

Email adresim: emretonguc@seosozluk.com

İçeriklerinizi Neden Bana Hazırlatmalısınız?

Hazırladığım içeriklerde 2 konu benim için oldukça kritik: İlki; hazırlanan içeriğin belirlenen anahtar kelimede Google arama motorunda üst sıralarda yer almasıdır. İkincisi ise; içeriğin web site ziyaretçileriniz tarafından keyifle okunabilmesidir. Özetle hazırlayacağım içerik hem Google hem de ziyaretçileriniz tarafından oldukça zengin olacaktır.

Evet iddialıyım 🙂

Ayrıca:

 • 10 senedir SEO konusunda çalışmalar yapıyorum.
 • 100’ün üzerinde SEO projesini başından sonuna kadar yönettim, önemli başarılar elde ettim.
 • Özellikle içerik alında Google arama motorunda üst sıralara çıkarabildiğim çok fazla içerik mevcut.
 • SEO alanında aktif olarak hizmet verdiğim için dünyadaki SEO gelişmelerini anlık olarak takip ediyorum.
 • İngilizce dil engelim olmadığı için SEO alanındaki gelişmeleri günlük yabancı kaynakları inceleyerek takip ediyorum.
 • Aldığım projeyi mutlaka zamanında teslim ediyor, yaptığım işin arkasında duruyorum.
 • Hazırladığım içerikler sadece benim tarafımdan hazırlanmakta, işin kalitesine gölge düşürülecek herhangi bir yardım alınmamaktadır.
 • Kurumsal firmalar ile çokça çalıştığım için bu firmaların ihtiyaçlarını anlıyorum.

 

Hazırladığımız içeriklerden 2 örnek vermek istiyorum:

Case Study 1:

Hedef anahtar kelime: SEO uyumlu içerik

Google’da sıralama alan sayfa: https://www.seosozluk.com/6-adimda-seo-uyumlu-icerik-nasil-hazirlanir/

Google sıralaması: 1

 

Case Study 2:

Hedeflenen anahtar kelime: Kapadokya balon turu

Google’da sıralama alan sayfa: https://www.kapadokyadayim.com/kapadokya-balon-turu/

Google sıralaması: 1

 

SEO UYUMLU İÇERİKLERİ NASIL HAZIRLIYORUM?

1– Konu Hakkında Bilgi Edinme

İçerik oluşturma süreci verilen konunun detaylıca araştırılması ile başlamaktadır. Yerli ve yabancı kaynaklardan ortalama 8-10 içerik incelemekteyim. Bu süreçteki amacım konuya hakim olmak ve okuyucuların ne tarz bilgileri merak edeceğini öngörebilmek.

2 – Rakip İçerik İncelemesi

Google ilk sayfada yer alan tüm içerikleri (hedef anahtar kelimede) detaylıca inceliyor, içeriklerde nelerin eksik olduğunu tespit ediyorum. Bu süreçteki amacım hazırlayacağım içeriğin rakiplerinizin hazırladığı içerikten olabildiğince daha kapsamlı olmasıdır.

3 – Anahtar Kelime Çalışması

İçeriği hazırlama aşamasında her ne kadar hedef anahtar kelimeniz belli olsa da, içerikte yer alacak destekleyici (long-tail) anahtar kelimelerin tespit edilmesi çok önemlidir. Bu kelimeleri tespit ederken aşağıdaki araçlardan yararlanmaktayım.

 • Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcısı
 • SemRush Aracı
 • Ubersuggest
 • WordStream
 • Google Arama Motoru (otomatik tamamlayıcı, sayfa altı öneriler vs…)

4 – İçeriğe Uygun Görsel Temini

İçeriklerinizde kullanmak üzere internetten sizin için görseller temin ediyorum. İçerik için bulacağım tüm görseller telif hakkı problemi olmayan görseller olacaktır. (Özel durumlarda görsellerin sizin tarafınızdan bana iletilmesi gerekebilir)

5 – İçeriğin Hazırlanması

İçeriğinizi hazırlarken aşağıdaki konulara önem veriyorum.

 • Strateji: İlk iş yazının stratejisini planlıyorum. Konuya genel / jenerik bir bakış ile başlıyor daha sonra akışa göre içeriği spesifikleştiriyorum.
 • Kelimeler: Anahtar kelime çalışmasından çıkan kelimelerin yazı içerisindeki yerlerini planlıyorum.
 • Tıklama Oranını Arttırıcı Başlık Atılması: Hazırladığım içerik Google’da sıralama almaya başladıktan sonra tıklanma oranı SEO açısından oldukça önemli oluyor. Dolayısıyla hazırladığım başlıklar ziyaretçilerinizin dikkatini çekecek şekilde hazırlanıyor.
 • İçeriğin Akıcı Olması: Konulara göre farklılık göstermekle birlikte hazırladığım içeriklerin akıcı olmasına çok dikkat ediyorum. Buradaki amacım hazırladığım içeriğin web site ziyaretçileri tarafından ilgili ile okunmasıdır.
 • Talebe Göre Formal veya Samimi Bir Dil Tercih Edilecektir: Sizden gelecek talebe göre içeriklerde formal veya samimi bir kullanıyorum. Genellikle samimi bir dil ile yazılan içeriklerin okunma oranını artmaktadır. 

6 – İçeriğin SEO Uyumlu Hale Getirilmesi

Hazırladığım içeriğin SEO uyumlu olması için aşağıdaki konulara dikkat ediyorum.

 • SEO Uyumlu URL: Hazırladığım içerik için SEO uyumlu URL oluşturuyor ve size iletiyorum.
 • Linkleme: Talebiniz doğrultusunda hazırladığım içerikten sitenizdeki farklı yazılara da link veriyorum. Ayrıca web siteniz dışındaki sitelere de dış link veriyorum (dış linkleme konusu oldukça önemli. Otoritesi yüksek sitelere link vermek içeriğin SEO değerini arttıracaktır)
 • Görsel Alt Etiketleri: Yazıya eklenecek görseller için kullanmanız gereken alt etiketlerini size iletiyorum.
 • Title – Meta ve H Etiketi Oluşturma: İçeriği bitirdikten sonra HTML etiketlerini de size vereceğim. Yazınızın title, meta ve H etiketlerini girebileceksiniz.

İçeriklerle ile ilgili bilinmesi gerekenler:

 • Hazırlanan içerik minimum 600 kelime olacaktır.
 • İçerikleri tamamiyle özgün yazmaktayım. (İçeriğe eklenecek görseller telif sorunu olmayan içeriklerdir.)
 • İçerikte Google’ı aldatmaya yönelik Black Hat SEO teknikleri kullanılmamaktadır. İçerik hazırlanırken hem Google hem de kullanıcı deneyimini düşünüyorum.

Önemli Not 1: Web siteniz için hazırladığım içerikler kesinlikle Google sıralaması garanti etmemektedir. Google sıralamalarını etkileyen çok fazla faktör vardır. (Web sitenizin otorite değeri, spam skoru, aktif olduğu yıl, iç linklemeler, backlink sayısı gibi…)  Ayrıca hedef anahtar kelimenizin zorluk seviyesi çok yüksekse Google’da üst sıralarda yer alamayabilirsiniz (örnek: Emre, iPhone yazılınca senin hazırlayacağın içerik Google ilk sayfada çıkar mı? Cevap: yok artık J )

Önemli Not 2: Burada verdiğim hizmet sadece SEO ve Kullanıcı Deneyimi odaklı içerikler hazırlamak. Lütfen benden ekstra SEO hizmeti talep etmeyin, o bambaşka bir iş.

 

 

Ücret Bilgisi:

600 Kelime: 300 TL

1000 Kelime: 500 TL

Teklif İste

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir