Neden İçerik Pazarlamasında Güvenilir SEO Stratejisi Olmalı? | SeoSözlük

Arama motoru optimizasyonu (SEO) pazarı her zaman değişir. Arama motorları daha akıllı algoritmalar uygularken, tarayıcıların durumu sizin lehinize çevireceği umuduyla düşük kaliteli içerik üretmek hiç mantıklı değil. Bu noktada kaliteli ve orjinal içerik üretme özellikleriyle öne çıkan içerik pazarlaması bir SEO stratejisi olarak karşımıza çıkıyor.

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlamasının beş yıl önce ne anlama geldiğini incelersek yalnızca en önemli markaların kullanabileceği değerli bağlantılar elde etmek için kullanılan bir yöntemdi.

Milyonlarca dolarlık pazarlama bütçesine sahip olan şirketler, küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal erişiminin çok ötesinde olan web sitelerinden bağlantılar elde etmek için promosyon kampanyalarına yatırım yaptı.

Son birkaç yıl içinde, temel olarak daha küçük haber siteleri veya rekabete dayalı fiyatlandırmaya sahip reklamcıları çekmeye çalışan tematik bloglar arasındaki artan rekabet nedeniyle, bu durum kökten değişti.

İçerik Pazarlaması-Sponsorlu Makalelerden Alınan Bağlantılar Sıralamayı İyileştirme Konusunda Nasıl İşe Yarar?

SEO uzmanları, içerik pazarlamada bağlantı kurmanın çok değerli olduğu konusunda hemfikir. Ancak, web sitelerinde ve portallarda sponsorlu makalelerin yayınlanmasının nihai sonuçları, aşağıdakiler gibi birçok faktörden etkilenir:

Sitenin mevcut bağlantı profili,

Sitenin yetkisi,

Web sitesi yayıncısının, bağlantı metnine anahtar kelimeler eklememize izin verip vermediği,

Makalelerden elde edilen bağlantıların takip edilip edilmediği.

İçerik pazarlaması, kitlelerin etkileşime girdiği ve paylaştığı içerik oluşturmayla ilgilidir.

Ayrıca, kullanıcılara gerçek değer sağlayan kaliteli içerik sitenize trafik oluşturur.

Sonra içerik pazarlamanın SEO bileşeni var. Web sitesi ve yetki kaynakları arasındaki bağlantıları gören arama motorlarının, web sitenizi daha yüksek sıralamadaki bir konuma sunma olasılığı daha yüksek.

1 YORUM

  1. […] SEO ile ilgili sorun budur. Yapmamız gereken şeyle yüz yüze geldiğimizde, kendimize çoğu zaman çok fazla öneri sunduğumuz birçok şeyden oluşuyordu. Ne yazık ki, çoğu ekip, bunları işlemek için gereken kaynak veya bilgi ile donanmaz ve her şeyi bitirmek yerine, çok az bir şeyle sonuçlanırız, eğer bir şey varsa, tamamlanır. […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here