Kargomuzu İnternette Arıyoruz!

Kargo kullanıcılarının internetteki aramalarını inceleyen SEMrush’ın araştırması, kargosunu bekleyen kullanıcıların bekleyişleri sırasında arama motorunda ciddi mesai harcadıklarını ortaya koydu. Buna göre sadece Ekim ayı içinde 2.5 milyon kişi kargosunu takip için arama motorlarına başvurdu.

Kargo sektöründe yapılan dijital aramaları mercek altına alan dijital pazarlamanın ödüllü platformu SEMrush evde ya da ofiste kargo bekleyenlerin ilk aşamada internete başvurduklarını gözler önüne serdi.  Buna göre sadece geçen ay toplam 2.5 milyon kişi arama motorlarında ‘kargo takip’ kelimelerini arattı.

SEMrush Türkiye ve Ortadoğu Kurumsal İletişim Müdürü Adam Zeidan, araştırma verisinin kargo kullanım tercihleri ve kullanıcı ihtiyaçları ile ilgili önemli bilgiler verdiğini belirterek, “Tüm kargo şirketlerinin markalarının arama sayısının dahil olduğu incelememizde, kullanıcıların gönderisinin yerini an an bilmek istediklerini ve bununla ilgili endişe duyduklarını gözlemledik” diye konuştu.

Kargo Şirketleri Trendlerin Peşinde

Araştırmanın özellikle pazarlama uzmanlarının kargo trendlerini görmesi açısından kritik önem taşıdığını dile getiren Zeidan, sözlerine şöyle devam etti: “İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla kargo sektörünün daha da büyümesi ve Türkiye’nin bu konuda bir merkez olması beklenirken, sektörün de yeni trendleri takip etmesi şart hale geldi. E-ticaretin yükselişi ile birlikte kargo şirketleri son tüketicinin hayatında daha fazla yer tutmaya başladı. Dolayısıyla evde beklemek durumunda kalan kullanıcılar, takip için ilk olarak internete başvuruyor. Kurumlar da kendileri hakkında yapılan internet aramalarını takip ederek, gelişime açık oldukları alanları tespit edebilir, bununla ilgili aksiyon alabilirler. Kurumların dijital dünyada rotalarını belirlemesi için arama verileri büyük önem taşıyor” dedi.

İstanbul Kargo Üssü Olacak

Türkiye son dönemde kargo alanında yapılan yatırımlarla dikkat çekiyor.  Yeni yapılan İstanbul Havalimanı 1.4 milyon metrekarelik alanı ile dünya üzerindeki büyük kargo HUB noktalarından biri haline gelmeyi hedefliyor. Burada başlangıç kapasitesi 4 milyon ton olacak ve kademeli olarak 5,5 milyon tona çıkarılacak. Türkiye bugün 1,2 milyon ton ile Avrupa’da 6’ıncı, dünyada 16’ıncı sırada yer alıyor.

SEMrush Hakkında

SEMrush, bütünlüklü bir dijital pazarlama platformudur. Dünya çapında 3 milyondan fazla pazarlama uzmanı ve 10 binden fazla ajansın güvendiği SEMrush, müşterilerinin gelirlerini artırmaları ve markaların dijital görünürlük elde etmeleri için donanımlı hale gelmesini sağlar. Dijital pazarlama profesyonelleri için dünyanın önde gelen rekabetçi veri analizi platformlarından biri olan SEMrush, web sitelerinin SEO’su, ücretli arama, sosyal medya ve link inşası hakkında veri ve analiz sağlar. Güçlü bir rakip analiz aracı olmasının yanı sıra SEMrush, şirketlerin websitesi denetimi ve marka takip araçları gibi kendi online varlıklarını optimize etmelerine de yardımcı olacak özellikler sunar. 2008 yılında kurulan SEMrush’un genel merkezi ABD Philadelphia’dır. SEMrush ismi, dijital pazarlamanın değişen hızını temsil etmek için acele kelimesinin kombinasyonu ve Search En-gine Marketing’in kısaltmasıdır. https://www.semrush.com/

Daha fazla bilgi için:

Sevda Yüzbaşıoğlu                sevdayuzbasioglu@gisdanismanlik.com       0532 625 62 62

Gülfem Varlık                        gulfemvarlik@gisdanismanlik.com              0532 214 51 82

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here