Kampanyalarınızda Yaptığınız PPC Hataları

Tüm PPC pazarlamacılarının ortak özelliği her insan gibi hata yapmalarıdır.

En yaygın PPC kampanya hataları kolayca düzeltilebilir. Ekstra farkındalık, zaman ve çaba ile optimizasyon stratejinizi, EBM yerine YG’ye odaklanarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. TBM faaliyetlerinizi bir bütün olarak ele alma biçiminizde bazı değişiklikler yapabilir ve daha yüksek kaliteli dönüşümler elde edebilirsiniz.

Sonuç olarak PPC pazarlamacıları yalnızca birer insandır, ancak bazı yaygın kampanya hatalarından kaçınarak, bir numaralı PPC makinesi haline gelebilirsiniz.

Çok genel ve uygun şekilde bölümlere ayrılmamış yeniden pazarlama listeleri, yaygın bir PPC hatasıdır. Örneğin, son 20 gün içinde web sitenizi ziyaret eden tüm kullanıcılara bir marka reklamı yeniden pazarlama, CVR’niz üzerinde anlamlı bir etkiye sahip olmak için çok geniştir.

Ziyaretçiler sitenizde belirli bir makaleyi okuduysa, bu okuyuculara yeniden hedefleme kampanyanıza değer katmaya odaklanın. Kurumsal etkinlikler ve özel işlevler için hizmetler sunan bir catering işi olduğunu varsayalım. İnternet sayfasında 20 saniyeden fazla zaman geçiren ve “Kurumsal Etkinlik Nasıl Planlanır” başlıklı web sitesinin ziyaretçileri, kurumsal hizmetlerinizle açıkça ilgileniyor. Bu nedenle, onları genel bir reklamla yeniden hedeflemek yerine, iş etkinliklerine özel bir reklam gösterin.

Çözüm: Aşırı derecede ölçülü olmayın. Kitle listelerinizi en az üç veya dört segmentte düzenleyin. Ardından, her segment için özel olarak değer teklifinizi uyarlamaya çalışın.
Kampanyanın trafiğe veya bütçeye yeterli dönüşüm oluşturmaması durumunda, dönüşüm hunisinin (yani satışların) altındaki bir eylem için optimize etmeye çalışmaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here