Kaliteli İçerik Oluşturmanıza Yardımcı Olacak İpuçları

Her gün birçok içeriğe maruz kalıyoruz. Örneğin Facebook’u düşün. Sosyal ağda yüzlerce veya binlerce arkadaşınız olsun, haber akışınızdaki tüm içerikleri her gün tüketmeniz mümkün değil.

Peki, kaliteli içeriği nasıl oluşturacağız? Sizlere bugün bu konudan bahsetmek istiyoruz.

Kaliteli İçerik Nedir?

SEO uzmanlarına ve diğer pazarlamacılara bu soruyu sorarsanız, çeşitli ve bazen önyargılı cevaplar alırsınız. Ancak kaliteli içerik öncelikli olarak pazarlama hedefine ulaşan içeriktir.

Marka bilinirliğini arttırmak,

Arama motorlarında iyi sıralama,

Tıklama oranlarını artırma,

Sosyal paylaşımlar,

Bu pazarlama hedeflerinin herhangi birine (veya tümüne) ulaşan bir içerik parçası kaliteli içeriktir.

İyi İçerik, İyi Bir Araştırma Gerektirir

İçerik fikirleriniz içeriğinizin mükemmel mi yoksa unutulabilir mi olacağını belirler.

Doğru içerik fikrini geliştirdiğinizde, kitleniz bunu benimseyip sizin için yaymaya yardımcı olur. Doğru içerik fikirlerini almak için, rakiplerin sitelerini kontrol edebilir ve kitleniz için hangi tür içeriklerin etkili olduğunu görebilirsiniz.

Seçtiğiniz Konuya Yönelik Araştırma Yapın

Oluşturduğunuz içeriğin görsel mi, sesli mi yoksa yazılı araştırma mı olduğu önemli değildir. Sadece kişisel deneyiminize dayanarak yazmayı planlasanız bile, konunuzu araştırmanız gerekir.

Fikirleriniz araştırmanız sırasında bulduğunuzdan farklıysa, bunları içeriğinize dahil etmekten korkmayın. İçeriğinize daha fazla güvenilirlik mi vermek istiyorsunuz? Mevcut çalışmaları veya verileri alıntı olarak içeriğinizde yer verin.

Kendi Eşsiz Perspektifinizi Seçin

Başkalarının yaratmış olduğu içeriklere benzer içerik oluşturmak bazen kaçınılmazdır. Fakat bu genellikle dikkatli bir şekilde ve planlama ile çeşitli şekillerde öne çıkabileceğiniz anlamına gelir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here