İnsanların İçeriğinizi Okumak İçin Harcadığı Zamanı Nasıl Arttırabilirsiniz?

İlgi çekici içerik oluşturmanın her zamankinden daha zor olduğunu hepimiz biliyoruz.

Pazarlamacılar ve özellikle içerik pazarlamacıları olarak yapmamız gerekenler şunlar:

Aşağıdaki maddeleri içeren içerik oluşturmaya odaklanmalıyız:
• Müşterilerimize istedikleri bilgiyi verecek şekilde,
• Onların ilgisini çekmeliyiz

  1. Görsel Kullanımı

Mükemmel kelime sayısı nedir? Bu sürekli olarak tartışılan bir durumdur.
İçeriğinize görsel ekleyerek bir sayfada geçirilen zamandan sosyal paylaşımlara ve dönüşüm oranlarına kadar her şeyi iyileştirebilirsiniz.

Buradaki önemli olan nokta içeriğiniz için doğru görüntüleri kullandığınızdan emin olmanızdır. Kullanıcı deneyimi ile ilgili görüntüleri seçin. Okuyucuyu içeriğe bağlayabilecek bir görüntü kullanın.

Bir hikaye anlatmak: Bir imgenin gücü, bir hikâyeyi kelimelerin yapamayacağı bir şekilde anlatma yeteneğidir. Sergilenen içeriği destekleyen görüntüleri kullanın.

Markanızı destekleyin. Yukarıda belirtildiği gibi, görüntüler bir hikayeyi anlatmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, kullanıcıları markanıza bağlamanıza da yardımcı olabilir, bu yüzden markanızı temsil eden görselleri seçmeniz önemlidir.

Bilgi sağlayın: İnsanlar görüntüleri işlediğimizden daha hızlı işler. Süreç, çalışma ya da istatistik olsun, bilgiyi iletmek için görüntüleri kullanın.

2. Hareket katın

Görsellerin yarattığı etkileşim kadar videolar da oldukça etkilidir.

Aslında, kullanıcılar video içeren sayfalarda ortalama 2.6 kat daha fazla zaman harcıyor. Bu, çok iyi bir rakam değil mi? Peki, neden hepimiz bunu yapmıyoruz?

Video ile ilgili sorunlardan biri, önemli ölçüde zaman ve çok para gerektirdiği algısıdır.
Bununla birlikte teknolojinin ve özellikle cep telefonlarının özelliklerinin yükselmesiyle, kaliteli bir video oluşturmak sadece biraz planlama yapmayı, bir dijital fotoğraf makinesinde biraz düzenleme yapmayı gerektirir.

İçeriğinize video eklemeye başlamak için aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

Öğretim videoları oluşturun: Hepimiz “nasıl yapılır” ın internetin önemli bir parçası olduğunu ve özellikle de YouTube’un önemli bir parçası olduğunu biliyoruz. Bir sonraki öğretim bloğunu bir araya getirmek istediğinizde, bunun yerine video hazırlamayı düşünün.

3. İpuçları Sağlayın

Okuyucularınızın içeriğinizdeki değeri görmesini kolaylaştırın. Belirli ipuçlarını vurgulayın. Okurlarınız sorulara cevap istiyor ve bilgi istiyorlar. Onlara bu konularda yardımcı olduğunuz müddetçe içerikleriniz daha çok okunur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here