Google, Mobil Site İndekslerine Öncelik Veriyor

Mobil uyumlu web siteleri indekslerde öne geçmeye hazır!

Google, bununla ilgili yaptığı duyuruda mobil uyumlu sitelerden sonra en iyi uygulamalara sahip web sitelerinin de sırada olduğunu belirtti.

Bu, Google’ın mobil cihazlar için ilk indeksleme sürecinde çok sayıdaki siteyi taşıdığını onayladığı bir süreç. Çünkü Google, geçen Ekim ayında sınırlı sayıda sitenin taşındığını söylemişti Ancak bu Google duyurusu ise, mobil cihazların daha önce dizine eklenme sürecinin başladığını bizlere gösteriyor.

Google, web yöneticileri ve site sahiplerine, sitelerinin Google Arama Konsolu’ndaki mesajlar aracılığıyla mobil ilk indeksleme sürecine geçirildiğini bildirmiştir.

Google ayrıca şunları söyledi: “Site sahipleri akıllı telefon Googlebot’undan önemli ölçüde artan tarama oranı görecek. Ayrıca, Google, sayfaların mobil sürümlerini arama sonuçlarında ve Google önbelleğe alınmış sayfalarda gösterir. ”

Google, Google’ın sitenizi nasıl taradığını anlatıyor. Google’ın yalnızca bir dizini olacak, ancak Google’ın dizini nasıl taradığı ve oluşturduğu, ileriye yönelik olarak mobil cihazlar için ilk deneyime dayanacaktır. Google konu hakkında şu yazıyı paylaştı: “Özetlemek için tarama, dizine ekleme ve sıralama sistemlerimiz genellikle bir sayfanın içeriğinin masaüstü sürümünü kullandı. Bu söz konusu sürüm, mobil sürümden çok farklı olduğunda, mobil arama yapan kullanıcılara sorun yaratabilir. Mobil ilk indeksleme, öncelikle mobil cihaz kullanıcılarının aradıklarını bulmalarına yardımcı olmak için sayfanın mobil sürümünü dizine ekleme ve sıralama için kullanacağımız anlamına gelir. “ dedi.

4 YORUMLAR

  1. Çok teşekkürler Banu hanım, bu konu hakkında yazılan yazılar arasında gayet açıklayıcı bir makaleniz var. Bilgilendirmeniz için çok sağolun

  2. Makaleniz ve tespit çok güzel.Fakat mobil cihazlardan web sayfasına girenler masaüstü cihazlardan girenlere göre çok daha az zaman geçiriyor web sayfasında.Kendi sistemin istatistikleri bu şekilde an azından.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here