Google I / O’da Uygulama Geliştiricilerinin Reklam Güncellemeleri Duyuruldu

Google, yıllık Google I / O geliştirici konferansının başlamasıyla birlikte, uygulama geliştiricilerinin sırasıyla AdWords ve AdMob aracılığıyla reklam alıp satmalarına yönelik güncellemeleri duyurdu.

Google, Android kullanıcılarının geçen yıl Google Play’den 94 milyar uygulama indirdiğini belirtti. Bu, 2016 yılında indirilen 82 milyar uygulamadan oluşuyor. Google, geçen yıl 2 milyardan fazla aktif Android cihazın olduğuna da dikkat çekti.

Yeni bir beta sürümde, reklamverenler Google Play’deki uygulama tanıtım reklamlarında daha fazla içerik gösterebilecek. Bir örnek olarak, bir alışveriş veya e-ticaret uygulaması, ürün katalog feed’lerini reklamlarında ürün resimlerinin ve açıklamaların bir karuselini göstermek için AdWords’e bağlayabilir. Google bu testin önümüzdeki aylarda kullanılabileceğini söyledi.

Mart ayında, Google, bir oyun uygulamasının indirilmeden uygulamadan yararlanabilmesi için Google Play Instant’ı kullanıcılara tanıttı. Bu biçim, AdWords’te Arama, Google Play, YouTube ve Google Görüntülü Reklam Ağı’nda envantere dağıtım sağlayan Evrensel Uygulama Kampanyaları aracılığıyla kullanılabilir hale getirilmek üzere test edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here