Google Haritalar’a Yeni Özellikler Geliyor!

Google, günlük olarak kullanıcılarına yardımcı olmak için tasarlanmış olan Haritalar uygulamasına bir dizi yeni özellik ekledi.

Bu özellikler sayesinde Google, kullanıcıların ileride planlama yapmasına, olası aksaklıkların farkında olmasına ve işlerini kolaylaştırmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

İlerisini Planlamak

Google Haritalar kullanıcıları, işe gidip geldikleri zaman, uygulama içinde tek bir konumdan plan yapabilirler.

Yeni “işe git” sekmesine giderek kullanıcılar, kendi rotalarıyla ilgili canlı trafik ve toplu taşıma bilgilerine erişebilir.

Uygulama, kullanıcılara işe giderken yaşayabileceği gecikmeleri söyleyecek.

Kullanıcının normal rotası boyunca beklenen bir gecikme varsa, Google Haritalar zaman kazanmak için alternatif bir rota önerebilir.

Karma Modlu Komut Desteği

Google Haritalar’ın artık, sürüş, toplu taşıma ve yürüyüş kombinasyonunu içeren karma modda işe gidip gelen kişiler için yeni bir özelliği var.

Yeni özellik de; trafik, bir sonraki trenin kalktığı yer, tren istasyonundan işe gidip gelmek için ne kadar süreceği gibi şeyler hakkında bilgi sağlar.

Gerçek Zamanlı Transit Bilgileri

Dünya çapında 80 bölgedeki taşıtlar otobüslerin veya trenlerin tam olarak nerede olduğunu görebilecekler. Bilgiler harita üzerinde gerçek zamanlı olarak görüntülenecektir.

Bu, transit yolcularının otobüslerinin veya trenlerinin zamanında mı yoksa birkaç dakika gecikecek mi olacağını bilmelerini sağlayacak.

Akış Hizmetleriyle Entegrasyon

Google Haritalar, Apple Müzik, Spotify ve Google Play Müzik ile entegre olup kullanıcıların uygulamadan çıkmadan kontrol edebilmeleri sağlıyor.

Bu yeni özellikler iOS ve Android’de bu hafta dünya çapında yayılıyor.

 

2 YORUMLAR

  1. Google her geçen gün büyüyor özelliklerinin hızına yetişemiyoruz. Fakat böyle bilgili blog sayfalarından takip etmek güzel . Bundan sonra burdayım 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here