Google, Duyarlı Görüntü Reklamları’nı Geliştirdi

Google Görüntülü Reklam Ağı için yeni varsayılan reklam türü olacak “duyarlı görüntülü reklamlar” (RDA) adlı yeni bir reklam türü sunmaktadır.

Duyarlı görüntülü reklamlar, reklamverenlerin en fazla 15 resim, 5 başlık, 5 açıklama ve 5 logo yüklemesine olanak tanır.

Google daha sonra farklı kombinasyonları test etmek ve en iyi şekilde çalışan reklamları görüntülemek için makine öğrenimini kullanacaktır.

Reklamlar, boyutlarını, görünümlerini ve biçimlerini, kullanılabilir reklam alanına sığacak şekilde otomatik olarak ayarlayacaktır.

“Mükemmel görüntülü reklamlar, zengin görseller ve faydalı bilgiler kullanarak tüketicilere yardımcı oluyor. Ancak, milyonlarca site ve uygulamada en alakalı ve ilgi çekici reklamları göstermek kolay değildir. İşte bu yüzden duyarlı görüntülü reklamları yayıyoruz. ”

Bu reklam türü, Google’ın “duyarlı reklamları” nı görüntüleyebilecek gibi görünebilir, ancak birçok önemli yenilik vardır.

Görüntülü reklamverenlerin yalnızca 2 başlık, 1 resim, 1 logo ve 1 açıklama yüklemesi için duyarlı reklamlar.

Dahili Google verilerine göre, birden çok başlık, açıklama ve resim kullanmak benzer bir EBM’de, tek bir varlık kümesiyle karşılaştırıldığında ortalama% 10 daha fazla dönüşümle sonuçlanır.

Bir reklamveren duyarlı reklamları yayınladığında, her bir öğenin nasıl performans gösterdiğini görebilir.

Varlık raporu, her bir başlığın, açıklamanın, görüntünün ve logonun nasıl performans gösterdiğini gösterecektir.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, performans sütunu, bir varlığın ne kadar iyi performans gösterdiğine bağlı olarak bir “Öğrenim”, “Düşük”, “İyi” veya “En İyi” derecelendirmeyi gösterecektir.

Raporda “Reklamlar ve uzantılar’ı  ardından “Varlık ayrıntılarını görüntüle’yi tıklayarak erişebilirsiniz.

Google, görüntülü reklam için eski duyarlı reklamların, reklam türünün önümüzdeki birkaç ay boyunca tüm reklamverenlere sunulduğunda yeni duyarlı görüntülü reklamlarla değiştirileceğini söylüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here