Google, Duyarlı Arama Reklamlarını Tanıtıyor

Google, kullanıcıların sorgularına uyum sağlamak için makine öğrenimini kullanan yeni bir reklam ürününü sunuyor.

Duyarlı arama ağı reklamları, reklamverenlerin 15 başlık ve 4 açıklama satırı sağlamasına olanak tanır.

Daha sonra Google, farklı reklam sorguları için en iyi performansı gösteren reklam öğelerinin öğrenilmesini, başlıkların ve açıklamaların farklı kombinasyonlarını test edecek.

Testlerde Google, birden çok reklam grubunu test etmek için makine öğrenimini kullanarak tıklamaları yüzde 15’e kadar artırabileceğini söylüyor.

Artan tıklamaların yanı sıra, duyarlı arama reklamları, reklamverenlerin açık artırmada rekabet etmesine ve daha fazla sorguyu eşleştirmesine olanak tanır. Bu, reklamverenlerin daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmasına yardımcı olabilir.

“Duyarlı arama reklamları, müşterilerinize daha fazla metin ve daha ilgili mesajlar göstermeye uygun bir reklam oluşturmanıza olanak tanır. Reklamınızın içeriği, potansiyel müşterilerin arama terimleriyle daha yakından eşleşmesi için, duyarlı arama reklamları kampanyanızın performansını artırabilir.”

Duyarlı arama ağı reklamları, genişletilmiş metin reklamlara benzer olabilir, ancak iki önemli açıdan farklıdır.

Daha Fazla Alan: İki yerine en fazla üç başlık ve en fazla iki karakter içeren 90 karakterlik açıklama alanı (80 karakterlik bir açıklama alanı yerine).

Daha Fazla Esneklik: Tek bir duyarlı arama ağı reklamı için 15’e kadar başlık ve 4 açıklama ile, Google’ın sorguya bağlı olarak gösterilebilmesi için birçok olası kombinasyon vardır.

Duyarlı arama ağı reklamları şu anda beta sürümde ve sınırlı sayıda AdWords reklamvereninin kullanımına sunulmuştur. Önümüzdeki birkaç ay boyunca tüm reklamverenlere sunulmaya başlanacak.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here