Facebook Messenger Reklamları Yolda

Gün geçmiyor ki bir platform yeni bir reklam fikri ile karşımıza çıkmasın. Bu seferki misafirimiz: Facebook Messenger reklamları.

Daha önce reklamları Tayland’da test eden Facebook, dünyada 1.2 milyar kişinin kullandığı ve aylık 2 milyar mesajın paylaşıldığı Messenger’da, Messenger reklamlarını tüm dünyada kullanıma sunacağını duyurdu.

Reklamlar yayınlanmaya başladığında aşağıdaki gibi görünecek:

facebook reklamlar

Messenger reklamlarına tıkladığınızda diğer reklamlardan farklı olarak direk marka ile konuşabileceğiniz mesaj sayfasına da gidebileceksiniz.

Messenger reklamları oluşturabilmeniz için Reklam Yöneticisinden trafik yada dönüşüm seçeneklerinden birisini seçmelisiniz. Hedefleme ayarlarınızı yaptıktan sonra yerleşimleri düzenle (edit placements) bölümünden kampanyanızın yayınlanacağı yeri Messenger olarak seçebilirsiniz. Ancak şöyle bir durum var ki; bir reklamı Messenger’da yayınlanabilmeniz için o reklamı aynı zamanda haber akışında da yayınlatmanız gerekiyor. Messenger reklamlarının şimdilik sadece mobilde yayınlandığını da bilmenizde fayda var.

Messenger reklamlarının yanı sıra sponsorlu mesajlar da dünyada kullanıma sunulan bir başka facebook Messenger reklam türü (henüz ülkemizde kullanıma sunulmadı). Sponsorlu mesaj reklamları ağırlıklı olarak dönüşüm amacıyla kullanılıyor. Sayfaya mesaj gönderen kişiler size bir mesaj yazmadan önce sizin reklamınızı ya da diğer bir deyişle hoş karşılamanızı görüyor. Sponsorlu mesajlarda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta tıklanmaya göre değil gösterime göre faturalandırması. Bu nedenle harcarken dikkat edilmesi gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here