En Üst Düzey Bağlantıları Kazanan İçerikler Nasıl Oluşturulur?

Belirli endüstrilerde (finans, kumar vb.), ciddi bir birim bağlantı oluşturma olmadan rekabet edemezsiniz.

Linkler hayati bir sıralama faktörü olduğu sürece (ve gerçekçi olarak, bu değişmeyecek) düşük hacimli e-posta kampanyaları hala bazıları için programın bir parçasıdır.

Ancak, daha büyük bütçeleri olan ve bağlantı tabanlı bir cezadan daha fazlasını kaybettiren markalar için “dijital PR” yaklaşımına ve “üst düzey” bağlantıların güvenceye odaklanmasına da bakıyoruz.

Daha küçük sitelerin çoğu, büyük markaların yaptığı bütçelere erişemez, ancak bu küçük siteler için bir umut olmadığı anlamına gelmez.

Dijital PR çağına girerken yaratıcı akılların ve sınırlı bütçelerle en üst düzeydekilerin dikkatini çekmek için içerikler oluşturabilirsiniz.

Bir gazetecinin ne istediğini anlamak zorundasınız. Blogger erişiminin varlığını sürdürdüğünüz bir içerik parçasına sahip olduğunuzda geleneksel bağlantı kurma yaklaşımınız gazeteciler üzerinde etkili olmayacak. Gazetecilerin dikkatini çekmek için ne istediklerini düşünmelisiniz.

Gazeteciler Gerçekten Ne İstiyor?

Gazeteciler, sadece bir şeyi önemsiyor: okuyucularının ilgisini çekecek bir hikaye yazmaları için onlara yardımcı olacak bilgiler.

Bu benzersiz verilerden veya son dakika haberlerinden olabilir. Büyük olasılıkla onlara sunabileceğin tek şey; bir dizi eşsiz veri.

Gazetecilerin Neleri Yazdıklarını Bilin

Bir gazeteci için içerik oluşturmanın başlangıç noktası, tam olarak ne yazdıklarını ve dolayısıyla neyi paylaşmaya ilgi duyduklarını anlamaktır.

Araştırmanız için özellikle ilgi alanınıza yönelik yazan gazetecileri araştırın. Ticari yayınlarını, dergi stilindeki sitelerini arayın ve aynı zamanda ana medyadaki bölümleri inceleyin.

Gazetecinin yazdıklarını ve makalelerinde ne tür diğer kaynaklara atıfta bulunduklarını gözden geçirin. Bu veri kaynaklarını nerede bulabileceğinize ve hangi konulara veya araştırmalara yanıt verebileceklerine dair ipuçları bırakacaktır.

Gazeteciler için Veri ile Mevcut Bir Fikir Nasıl Bağlanılır?

Bu sorunu sık sık markalı içeriğin sitelerine sığdırılmasını isteyen kişilerde yaşıyoruz. Ancak aynı zamanda bağlantılar istiyorlar. En üst düzey bağlantılara hitap edecek bir şeye dönüştürmek için var olan bir fikirden yararlanmak zor bir iştir, ancak bir veri seti veya bir anketle birleştirildiğinde yapılabilir.

İçeriğinize Eklemek için Bir Anket Oluşturun

Bir anketi yürütmek nispeten kolay bir yöntemdir. Mevcut bir müşteri veritabanına sahipseniz, kaynak sorunu yaşamazsınız. Ama bir veritabanına erişim her zaman mümkün değildi. Bu yüzden alternatif olarak Pollfish, Google Surveys veya Survata gibi siteleri kullanabilirsiniz.

Anketinizden en iyi şekilde yararlanmanın anahtarı, sonuçların gösterilmesini istediğinizi düşünmek ve daha sonra bu konuyla ilgili sorularınızı yapılandırmaktır.

Cevaplanmasını istediğiniz ana sorudan başka, doğrudan ya da üçüncü bir taraf aracılığıyla başvuruda bulunmuşlarsa, planlama uygulamasının deneyimini ve sürecin ne kadar kolay ya da zor olduğunu da sorun.

İçeriğinizi Destekleyecek Bir Veri Kümesi Kaynağı

İşletmenizden zengin bir veriye sahip değilseniz veya kendi benzersiz anketinizi yürütme bütçeniz yoksa, önceden varolan diğer veri kaynakları, gazeteciye bir haber değeri sunarak içerik erişiminizi destekleyebilir.

Planlama izni için ve ankete ek olarak her bir bölge planlama otoritesi için, kaç uygulamanın ilk kez onaylandığını gösteren rakamların bir dökümünü içeren bir veri seti oluşturun.

Veri kümeleri için, kullanılabilir kaynakları görmek ve bilinen kaynaklardaki niş veya temanızı araştırın. Nelerin ortaya çıktığını Google aramalara bakarak görebilirsiniz. Çoğu zaman ticari kuruluşlar sektörü çevreleyen yıllık anketler yürütürler, ancak bunlar genellikle gazeteciler tarafından hızla doğrudan toparlanır.

Eğer şirket içinde çalışıyorsanız, bir müşteri adayına sahipseniz veya kendi markanız varsa, o zaman alanınızı tanımak ve ilgili kaynakları düzenli olarak takip etmeli, yeni verilerden faydalanmayı hedeflemelisiniz.

Unutmayın, açık kaynak verileri herkes tarafından kullanılabilir. Bu yüzden başka birinin aynı veri kümesini kapsamadığını kontrol edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here