E-ticaret’te Kaçınılması Gereken Hatalar

Bir e-ticaret girişimine başlama fikri her zaman eğlenceli görünür. Sağlam bir planınız  olmadığında ise süreç  boyunca küçük sorunlarla karşılaşırsınız.

Sizlere site sahiplerinin yaptığı en yaygın e-ticaret hatalarını ve bunları nasıl düzeltebileceğinizi anlatacağız. 

1. Yanlış Ürün Satışı

Bunu düşünce oldukça yaygındır, sadece bir ürün ile inanılmaz oranda kâr edebileceğinizi düşünebilirsiniz. İdealizmi hayranlık uyandırıcı olsa da, işler her zaman o şekilde ilerlemez.

e-ticaret endüstrisi kazançlı olabilir, ancak hızla zengin olmanızı sağlayacak bir yapıya sahip değildir.

Bu, önce ürün hakkında araştırma yapmanız gerektiği anlamına gelir. Düşündüğünüz ürün için bir pazar olup olmadığını ve bunun için yüksek talep olmasa da iyi bir pazar olup olmadığını öğrenmelisiniz.

Bir ürün size doğru görünebilir. Ama kimse onu almak istemezse o ürünün yanlış bir fikir olduğunu anlayabilirsiniz.

2. Var Olmayan Marka

Artık marka bilinci oluşturma işleminin yalnızca benzersiz bir ad veya logoya sahip olduğu fikri ortadan kalktı. Bunun yerine markanızı, işinizin çevrimiçi kişiliği olarak düşünün. Çevrimiçi kişiliği için marka yöneticilerinin % 70’inden fazlası, doğrudan satışlardan daha değerli olduğunu söylüyor.

Markanız mevcut değilse üzerinde çalışmanız gerekir. Başarılı markalama, mükemmel sonuçlar verir! Bu sonuçlar arasında gelişmiş bir imaj ve artan müşteri sadakati vardır.

3. Güvenilirlik

Kendinizi bir müşterinin yerine koymayı deneyin. Bilmediğiniz bir satıcıdan ürün alır mısınız?

Güven ve güvenilirlik kurmaya başlayın. Ve bunu sosyal kanıt oluşturarak yapabilirsiniz.

Örneğin, sitenize tüketici yorumları ve yıldız derecelendirmelerini ekleyebilirsiniz.

4. Siteden Sipariş Vermek

Yetişkin nüfusun% 51’inin akıllı telefonlarını kullanarak alışveriş yaptığını biliyor muydunuz? Bu demektir ki satışlarınızı artırmaya yardımcı olmak için çevrimiçi mağazanızı mobil cihazlar için optimize etmelisiniz.

Bunu yapmazsanız, en yaygın e-ticaret hatalarından birini gerçekleştirirsiniz. Ayrıca, müşterilerinize başka bir yerden alışveriş yapmaları için bir sebep sunmuş olursunuz.

Sitenizi daha iyi bir şekilde yönlendirecek bir kontrol listesi oluşturun.
Navigasyonu kolaylaştırın. Müşterilerinizin bir bölümden diğerine kolaylıkla geçiş yapabilmeleri için “geri” ve “sonraki” düğmelerini kullanın.

İlgi çekici ürün açıklamalarını yayınlayın. Ürünün ne olduğu ve üretim detayları gibi yararlı bilgileri paylaşın. Ürünlerinizin yüksek çözünürlüklü görüntülerine yer verin.

e-ticaret konusunda başarılı olmak istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz hatalara dikkat ediniz. Bu hatalara dikkat ettiğiniz sürece çok daha başarılı olduğunuzu görebilirsiniz.


1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here