E-ticaret Siteleri, Rakiplerin Geri Dönüş Ziyaretlerine Odaklanıyor

Bir müşteriyi sitenize çekmek tek sefer için küçük bir başarıdır. Ancak günümüz e-ticaret dünyasında hayatta kalmak istiyorsanız geri dönüş ziyaretleri sizin önceliğiniz olmalıdır.

Wolfgang Digital tarafından 250 milyon e-ticaret web sitesi ve 500 milyon Euro değerinde global bir çalışma, dönüşüm oranlarının sadece %1,8’lik ortalamada yer aldığı bir pazarda bunun önemini ortaya koymaktadır.

Yüksek getiri ziyaretleri daha yüksek gelirlere yol açıyor. Wolfgang’a göre, bir kullanıcıyı tekrar tekrar çeken web siteleri, satış söz konusu olduğunda, “tek tıklamalı harika rakiplerinden daha yüksekte”.

Halihazırda, e-ticaret siteleri 12 ay boyunca sadece 1,5 ziyarette bulunurken, araştırma, kullanıcı başına daha fazla ziyaretin gerçekleştiğini, gelirlerin arttığını gösterdi. Raporda, “Bu iade ziyaret oranını artırmak için yapabileceğiniz her şey yapabileceğiniz en iyi pazarlama hakkındadır” dedi.

Yalnızca web sitenizle bağlantı kurmak önemli değildir. Çalışmada ayrıca bir sosyal medya katılımcısının bir web sitesi ziyaretçisinden iki kat daha yüksek olduğu (% 4,4’e karşılık% 1,8), Facebook Messenger’ın ise % 9,9’luk “olağanüstü” yüksek dönüşüm oranları gösterdiği tespit edildi.

Her iki önemli bulguya ağırlık veren The Manifest’in yakın zamanda yürüttüğü bir çalışma, şirketlerin yaklaşık üçte ikisinin (% 64) sosyal medya pazarlaması için bir yıl önce harcama yapmayı planladığını, web sitesi optimizasyonunun ise yüzde 55.

Avrupa’nın %1,5’inde ve ABD’de %1.3’ünde olmasına rağmen, İngiltere’deki ortalama dönüşüm oranları % 1,8’lik bir seviyede oturmaktadır. Ancak, Wolfgang, seyahat web sitelerinin %2 biraz daha yüksek bir oranda olduklarını belirtti. Öte yandan, perakende web siteleri, %1,7’nin altına düşüyor, ancak yalnızca çevrimiçi olanlar, çok kanallı muadillerine göre %11 daha fazla değer kazandı.

Trafik ve nihayetinde gelir nereden geliyorsa, Google % 60’ına hakimdir. Ancak sosyal medya daha büyük bir yönlendirici olarak bu paylaşım düşmeye devam etmektedir.

Mobil cihazlardan yapılan alışverişlerde elde edilen gelir şu sıralar yükselirken. bu rakam yıllık toplam gelirlerin %32’sini oluşturuyor.

Cihaz, bir akıllı telefondan gelen %53’lük bir trafik kaynağı olarak da hakim, masaüstü bilgisayarlarda %37 ve tabletlerde %10’luk bir orana sahip. Büyük bilet alımlarının masaüstü veya tabletlerde gerçekleşmesi hala daha olasıdır.

Wolfgang Digital’in kurucusu ve CEO’su Alan Coleman şunları söyledi: “Ziyaretçiyi geri çekin. Her birini, zamana bağlı bir işlem yerine çok adımlı bir ilişki olarak düşünün.

“İlgilenen tıklayıcınızdan sadık müşteriye onları taşıyan dijital medya temas noktalarının bir güzergahını oluşturun. Her etkileşim yeni bir değer katmanı eklemeli ve yeni bir kanalda onlara ulaşmalı. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here