Dijital Pazarlama Okulu: Google AdWords Eğitimi

Dijital Pazarlama Okulu’nun 2 Haziran Cumartesi günü İzmir Ramada Plaza’da düzenlediği eğitime SEO Sözlük olarak katılım gösterdik. MooF Dijital Reklam Ajansı Kurucusu Yasin Kaplan’ın eğitmenliğinde keyifli bir eğitim geçirdik. Kendilerine teşekkür ederiz.

Bu eğitim Google AdWords ile ilgili temel düzey bilgileri içeriyordu. Google AdWords’ün ne işe yaradığından nasıl kullanıldığına kadar detaylı bir şekilde işlendi. Ayrıca Google Partners sertifika sınavına yönelik örnek sorulara yer verildi.

Sizlere eğitim ile ilgili ayrıntılardan da bahsetmek istiyoruz.

Aktif hesaplar üzerinden vaka analizleri yapıldı. Google AdWords için önemli bir konu olan Kalite Puanı’nızı nasıl yüksek tutabilirsiniz bununla ilgili ipuçları paylaşıldı.

Sizler de biliyorsunuz ki Kalite Puanı; dinamik bir yapıya sahip olduğu için sürekli olarak değişim gösteriyor. Bu nedenle Kalite Puanı’nızı yüksek tutabilmeniz içerikleriniz ile doğrudan bağlantılı.

Kalite Puanı’nızı;

  • Sayfanızın açılış hızı,
  • Tıklama Oranı,
  • Reklam alaka düzeyi belirler.

Açılış Sayfanızın ve Sitenizin Kalitesini Arttırmanızı Sağlayacak Hususlar:

  • İçeriklerinizdeki orijinallik,
  • Kullanıcılarınıza karşı dürüst ve şeffaf olmanız,
  • Gizlilik politikası
  • Ayrıca sitenizdeki aşırı dikkat dağıtıcı pop- up’lardan kaçınmanız.

Reklamlarınızın neden gösterilmediğini ya da sorunun ne olduğunu anlamak için de Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı’nı kullanabilirsiniz. Ayrıca birden fazla Google AdWords hesabı yönetiyorsanız Müşteri Merkezim uygulaması çok işinize yarayacak.

AdWords reklam çeşitleriyle ilgili olarak da sizlerle kısa kısa notlar paylaşmak istiyoruz.

Anahtar Kelime Eşleme Türleri; reklamlarda nokta atışı yapmanızı sağlar. Kullanım şekli köşeli parantezle yapılır. Örnek verecek olursak [dijital pazarlama] gibi…

Eğer reklamınızda belirli kelimelerde reklamınızın çıkmasını istemiyorsanız onun için de Negatif Eşleme’yi kullanabilirsiniz. Bunun içinde kelimenin başına eksi işaretini koymanız yeterli .

Google AdWords hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorsanız siz de Dijital Pazarlama Okulu’nun düzenlediği eğitimlere katılabilirsiniz. Sizin için hangi şehir uygunsa İstanbul, İzmir, Ankara buradaki eğitimler için kendileriyle iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here