BWA Digital: Dijital Çözümler Sunan Yazılım – Tasarım Şirketi

6 yıldır sektörde olan BWA Digital web tasarım ve web yazılımlari ile markalara dijital çözümler sunan bir yazılım-tasarım şirketi. Genel olarak hizmetlerini; web tasarımı, web yazılımı, SEO optimizasyonu, e-ticaret sitesi, kurumsal web site temelli çalışmalar olarak sıralamak mümkün.

4. Levent’te bulunan ofisteki yaratıcı ekibi ve sürekli olarak beraber çalışılan çözüm ortaklarının amacı ise işletmelere değer katmak!

BWA Digital’in amacı firmaların dijital dünyada istedikleri şekilde görünmelerine yardımcı olmaktır. Bunu 6 yıllık deneyimleri ile sürekli olarak en güncel yazılımları takip ederek ve kaliteli web siteleri sunarak yapıyorlar.

bwa digital

Dijital çözüm çalışmalarının temelinde kurumsal firmalara web sayfaları tasarlamak bulunuyor. Bu sayfaların tasarımları yapılırken temel yazılımlardan farkı wordpress kullanmamaları. WordPress’in modül modül olmasından dolayı 6 yıldır özel tasarladıkları kendi yazılımları üzerinden web site tasarımı yapıyorlar. Kurumsal bir web sayfası tasarlanacağı zaman öncelikle firma kurumsal kimliğine uygun olarak tasarım programları ile hem anasayfa hem iç sayfa tasarımı yapılıyor, bu taslak firmalara sunuluyor ve onay aldığı zaman sitenin front-end ve back-end yazılımları üzerine çalışma başlıyor.

Hazırlanın web sitelerin %90’ı BWA’dan bağımsız olarak firma tarafından istendiği an güncellenebiliyor, %10’luk kısımda ise firma ile iletişimde kalarak güncellemeler BWA ile görüşülüyor.

Kurumsal web sayfaları yazılımında öncelikler şöyle sıralanabilir:

  • Web sitenin Google’ın istediği formatta tasarlanması
  • Telefon – tablet gibi çeşitli cihazlarda sorunsuz çalışması
  • Farklı tarayıcılarda sorunsuz çalışması
  • Responsive, tüm cihazlara göre kendini güncelleyen sayfalar olması

Bunların yanı sıra BWA firma talebinden bağımsız olarak her projesinin yazılımını SEO’ya uygun olarak gerçekleştiriyor.

Web site tasarımında dikkat edilen nokta ise web site ziyaretçisini sitede kalmaya ikna etmek ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek üzerine kurgulanmış olması. Kullanıcıları web sitede daha fazla tutabilmek için özel tasarım yapıyorlar. Bu tasarımlar gerçekleşirken bir diğer önemli nokta ise firmanın doğru ve güçlü yanlarını birarada yansıtabilmek.

Bu çalışmalara örnek olarak :

bwa digitalbwa digital

Şahsuvaroğlu SHS Filo’nun ve Optimum Yapı İnşaat’ın web sitesi incelenebilir.

bwa digitalbwa digital

Harvard Business Review Türkiye Sayfası ve Formenti e-ticaret sitesi de BWA Digital’in çalışmaları arasında.

BWA Digital’in diğer ana hizmet alanı ise firmalara dijital çözüm alternatifi olarak web tabanlı özel yazılımlar projelendiriyor. Şirket, marka içerisinde web üzerinden yönetimi daha kolay ve çok daha hızlı web projeleri üretiyor. Her markanın ihtiyacı, yapısı ve sistemindeki farklılıklardan dolayı projeler de farklı oluyor, yapılar değişiyor.

Örneğin bir saç ekim firmasına yapılan proje. Bu projede saç ekim firmasının telefonla arayıp satış yapan ilgili bir birimi olan çağrı merkezi var. Satışla ilgili olan birimi görüşmelere satışa dönüştürüyor, sonrasında planlama birimi devreye giriyor. Müşteri kim, ihtiyaçları neler, şehir dışından geliyorsa nerede kalacak, ulaşım vs. lojistik hizmetler de dahil olmak üzere bu sistem üzerinden ayarlanabiliyor. Bu planlamalar da yapıldıktan sonra operasyon sonrası satış gerçekleşene dek süreç buradaki özel yazılım üzerinden yönetiliyor.

Bir diğer örnek bir eğitim danışmanlık şirketi. Şirket eğitim hizmetlerini paketleştiriyor ve özel yazılım ile kurgulanan sistem üzerinden bunların satışı gerçekleşiyor. Bu sistemde hizmetler bir link üzerinden kredi kartıyla satın alınıyor. BWA Digital’in yazılımı ise ödeme sistemi ve bankaların sanal poslarıyla match edildiği bir yazılımla ödemelerin karşı tarafa geçişini sağlayan sistemi kuruyor.

BWA Digital’in bir diğer farkı ise kullanılan sistemlerin sürekli olarak güncellenmesi ve kendini geliştirmesi. Yazılım dilini, frameworklerin her zaman en güncel, effektif ve verimli olacak olanı kullanılıyor. Sabit bir sistem üzerinden ilerlemektense hangi projede hangisi en doğru olarak çalışır sorusu üzerinden hareket ediliyor, zaman zaman küçük yazılımlar da ekleniyor.

bwa digital

Yazılım ve tasarımda alternatifleri incelemek, BWA Digital’i takip etmek, iletişime geçmek ve daha fazla bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Web site : https://www.bwa.com.tr/

Email: iletisim@bwa.com.tr

Telefon: +90 212 324 00 74
Adres: Sultan Selim Mah. Yamaç Sokak. No:8 Kat:1 Kağıthane – İst.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here