4 Basit Adımda Harika İçerik Nasıl Oluşturulur?

Etkili bir içerik pazarlama stratejisinin, SEO için kritik bir bileşen olduğunu hepimiz biliyoruz.

Optimize edilmiş içerik, marka mesajınızı ve doğrudan ana kitlenize sağladığınız değeri sunar.

Harika içerik; ilgi oluşturur, trafik oluşturur ve dönüşümleri teşvik eder. Tüm bunların gerçekleşmesi için içeriğin, kendisine ilgi duyan kişiye genel olarak yardımcı olmaya odaklanması gerekir.

Örneğin, bugünün internet kullanıcılarının yüzde 74’ünün geleneksel reklam yöntemleri yerine içerikler aracılığıyla ürünler hakkında bilgi almayı tercih ettiğini varsayalım.

Bu bize, kitlelerin yalnızca birkaç dakikasını ayırmak için eğlenceli bir oyun alanı aradığını değil, çoğu zaman bilgilendirilmiş ve zenginleştirilen içerikten uzaklaşmak istediklerini söylüyor.

1. Adım: Araştırma ile Başlayın

Bazen, nasıl yapılır içeriğinizle ilgili konu fikirleri almak kolaydır. Belki de, sağladığınız bir hizmetle doğal olarak yeni bir ürün veya bir konuyu yazabilirsiniz.

Diğer zamanlarda, doğru konuyu bulmak daha zorlu bir iştir.

İçerik araştırmasıyla, analizlerinize veya özellikle içerik oluşturucuları için oluşturulmuş herhangi bir aracı kullanarak başlayabilirsiniz.

Bu araçların çoğu tarafından sağlanan bilgiler, sektörünüzde zaten trend olan konu fikirleri oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Örneğin, sonbaharda yerel bir restoran / barda, bir tatil partisinde hizmet vermek için yeni ve klasik içecekler oluşturmak için nasıl yapılır videosu sunulabilir.

2. Adım: Odaklanın

Doğru yaklaşım; sadece bilgi vermekle kalmayan ve aynı zamanda hedef kitlenizi markanıza daha fazla yatırım yapmaya ikna eden bir şey çıkarmanızı sağlar.

Bir konu seçtikten sonra, bir sonraki büyük karar, yayınlamak için kullanacağınız araçtır.
Parçayı bir bloğa dahil etmeyi mi yoksa e-postayla mı dağıtmayı planlıyorsunuz?

Bir video konu için daha uygun olur mu?

Günümüz kitlesinin video ile etkileşime girmeyi sevdiklerini ve onlara sunduğunuz bilgiler için daha fazla fikir sahibi olmalarını sağladığını unutmayın.

3. Adım: SEO

SEO öğesini tamamen önce çıkarmayı deneyin ve kendi oluşturduğunuz ilgi çekici kişilere odaklanın.

Bu yaklaşımı ele almak; içeriğinizi hem daha keyifli, çekici ve bilgilendirici bir parça haline getirir

Örneğin, “nasıl yapılır” anahtar kelimesinin böyle bir üst düzey performans olduğunu öğrenin.

Arama motoru kullanıcıları cevap aradıklarında, genellikle “nasıl yapılır” veya “nasıl yaparım” ifadesini yazacak veya söyleyecektir.

Doğal dil kalıplarına hitap eden anahtar kelimeler ve kitlenizin yardım isteme biçimleri, arama motoruna değil, kişiye daha fazla odaklandığınızda kolayca yapılabilir.

4. Adım: Görselleri Unutmayın

Görseller, video biçiminde sunmasanız bile, nasıl yapılır içeriğiniz için önemlidir.

Bazen öğretici içerikler, biraz sıkıcı olabilir. Okuyucuların en çok dikkat etmeleri gerektiği zaman onları kaybedebilirsiniz. Bu bir çifte olumsuzluktur çünkü yalnızca ilgilerini kaybetmez, aynı zamanda daha fazla bilgi için geri dönme olasılıklarını daha azaltır.

Birkaç görsel eklemek salt içeriği canlandırmaya yardımcı olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here