2019’da Uygulanacak En İyi PPC Uygulamaları

Yeni bir yıla girmeden PPC hakkında bilmeniz gerekenleri sizin için derledik.

Şimdi performansınızı iyileştirmeye başlamak için mevcut en iyi PPC uygulamalarını gözden geçirmenin tam zamanı.

1. Google Reklamlarındaki Yeni Özellikleri İnceleyin

Tüm Google reklamverenleri, 25 Ekim’e kadar yeni reklam deneyimine geçmelidir.

Bu değişiklik, yalnızca yeni deneyimde kullanılabilen bir dizi özel özellik sunuyor.

Google Reklamları’nda bu yeni özellikleri göz ardı etmeyin:

Promosyon uzantıları: Yüzde indirimiyle vitrin ürünleri. Bunlar, reklam grubu seviyesine kadar hesaba eklenebilir. Tanıtımlar için site bağlantıları veya reklam metni kullanan reklamverenler için mükemmel bir seçenektir. Promosyon uzantıları daha fazla öne çıkıyor ve “kupon” görünümü üstleniyor.

Telefon aramaları için teklif ayarlamaları: Arama uzantılarına sahip reklamlarda teklif ayarlamalarının artırılması, söz konusu reklamların daha sık sunulmasını sağlayabilir. Gerekli olup olmadığını görmek için reklam gösterimi sayısını kontrol edin ve gösterim arayın.

Yayınlanan video kampanyaları: Yalnızca mobil cihazlar ve uygulamalarda, Google ve YouTube dışında sunulan  mobil cihazlar için video reklamlar.

2. Mobil Tercih

Yıllar boyunca, arama artışı için mobil cihazların kullanımını gördük. Mobil reklam deneyiminizi özelleştirmenin zamanı geldi.

Mobil riski göz ardı eden PPC pazarlamacıları, ücretli bütçeleri boşa harcıyor ve hedef pazarlarına ulaşmak için fırsatları kaybediyor.

Mobil cihazlardan gelen trafik hacmini PPC’de değerlendirerek başlayın.

Bu basit grafik, cihaza göre performansın bir anlık görüntüsünü almak için yeni Google Reklam arayüzünde kullanılabilir. Bing Ads, benzer bir görünüm sunar.

Reklamveren, en düşük dönüşüm başına maliyetle cep telefonlarından (alt mavi çubuk) gelen dönüşümlerin yüzde 58’ini görüyor.

Bu veriler, teklifin cihaza göre ayarlanıp ayarlanmayacağını belirlemek için kampanya düzeyinde analiz edilebilir.

Değişikliklerin alt çizgiyi nasıl etkileyebileceğini belirlemek için yüzde 10’luk artışlarla veya küçük bir seviyede değişiklikler yapmaya çalışın.

3. Yeni Özelliklerin Test Edilmesi

Bu yayının başlarında, Google Ads 2019: Promosyon uzantıları ve Outstream video kampanyalarında test etmeyi düşünmeniz gereken birkaç yeni özellik görüyoruz.

Her ikisinden de daha büyük bir etkiye sahip başka bir yeni özellik, Bing Ads’teki Kitle Ağ’ıdır. Bu, AI desteklidir ve mevcut arama kampanyalarınıza eklenebilir.

Microsoft uygulamalarından milyarlarca izleyici sinyali (Bing araması, MSN, Outlook, Skype ve LinkedIn dahil) analizidir. Arama yapanlara yüksek oranda pazar içi listeler oluşturur.

4. Sesli Arama Hazırlığı

Henüz çok miktarda sesli arama yapmıyor olabilirsiniz. Çoğu reklamveren gibi…

Ancak hesabınızdaki trendleri kontrol etmeniz sizin için önemli olacaktır.

Sesli arama yapanlara, ilgisiz aramaları arama veya negatif olarak bulma konusunda bilgi vermeye hazır olun.

Hesaba eklenecek değerli bir anahtar kelime olup olmadığını veya yeni bir kampanya olup olmadığını belirlemek için bu etkinliği düzenli olarak gözden geçirin.

Örneğin, “yakınımdaki suşi restoranı” gibi çeşitli sesli aramaları fark ederseniz, sizi bulmaya çalışan kişilerin, hedeflere, saatlere ve otoparka kolay erişime sahip reklamlarla ve açılış sayfalarıyla hiper-hedefli bir kampanya oluşturmayı düşünün.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here