Yazınız Anında Google’da İndekslensin

Yorum yok

Google İndeksleme

Websitenizi yeni açmış veya sık sık güncelleyemiyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda maalesef Google websitenize çok sık ziyarette bulunmuyor.

Hiç durmadan Google’ın arama kutucuğuna yazınızın url’sini yapıştırıyorsunuz ama sonuç yok, Google indeksleme yapmıyor! Üzülmeyin, aşağıda anlatacağım yöntemle yeni yazınız 30 saniye içinde Google tarafından indekslenecek, yani artık Google arama sonuçlarında çıkabileceksiniz 🙂

Bu işleme başlamadan önce Google Search Console hesabınızın olması gerekmektedir.

Google’ın sunduğu Google Search Console (Eski adı Web Yöneticisi araçları) hizmeti, hem ücretsiz hem de oldukça faydalıdır. Ancak konu biraz teknik göründüğü için pek fazla kullanılan bir araç da pek değildir.

Not: Bu işlemin ne kadar kolay olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız! 🙂

Google İndeksleme Aracı

Yazınızın anında indekslenmesi için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

1. Google Search Console hesabınıza giriş yapın

3. Gmail adresinizi girin. (Herhalde gmail hesabınız vardır. Eğer yoksa, açmanızı öneririm)

3. URL kutucuğuna indekslenmesini istediğiniz sayfanızın URL’sini yapıştırın ve güvenlik metnini yazın. (Aşağıdaki gibi..)

seo-google-indeksleme
4. Otuza kadar sayın ve artık yazınız indeklendi! :)…İnanmıyorsanız yazınızın url’sini kopyalayın ve tekrar Google arama kutucuğuna yapıştırın. 🙂

 

Not: Bu yazı ile ilgili özelden devamlı email alıyorum. Eğer siteniz problemliyse, spam içerik oluşturuyorsa, geçmişinden banlanma varsa bu anlattığım yöntem ne yazık ki sonuç vermeyecektir. Sizlere ilettiğim yöntem sadece kaliteli siteler için geçerlidir.

 

Haydi kolay gelsin!

 

Emre Tonguç

SeoSozluk.com'un kurucularından Emre, işletmelere SEO, AdWords, PPC ve E-Ticaret konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. İçinde arama motoru geçen her konu onun için tam bir tutkudur.

Bültenimize Kayıt Olun!

Hakkımızda

SeoSozluk.com, Kurumsal SEO, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

Ücretsiz Teklif İsteyin

Stratejilerimizi belirleyip hedeflerimize odaklanıyoruz. Kurumsal SEO danışmanlığı, AdWords reklam yönetimi, E-ticaret danışmanlığı hizmetlerimiz için ücretsiz teklif alabilirsiniz

Bir makale daha?

Yorum yok
 

Yorum Yapabilirsiniz